• Wpisów: 12
  • Średnio co: 86 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 23:00
  • Licznik odwiedzin: 1 993 / 1127 dni
 
bitwaotantone
 
Bitwa o Tantone:
Na gruzach Azji powstało nowe, ogromne państwo, Tantone. Ponieważ reguły tam panujące były bardzo surowe toteż powstała grupa ludzi, która chciała pokonać władców Tantone, jednak nie udało się im to. A burmistrz dowiadując się o tym rozkazał wybyć wszystkich rebeliantów. A ci uciekli na końce dawnej Azji, gdzie panuje wieczna zima, a żyjące tam zwierzęta i rośliny dopasowały się do tego klimatu. Rebelianci chcieli powiedzieć innym krajom o prawdzie, którą skrywa Tantone. Gdyż nie jest to wcale takie piękne miasto jak je malują. Problem w tym, że nie mogli uciec w stronę Europy, ponieważ tam byli by bardzo widoczni i wystarczyłby moment, aż ich złapią, natomiast w tam, gdzie temperatura jest niska, a śniegu jest po kolana mogliby się idealnie ukryć.
Lecz było wiele mało uważnych rebeliantów, którzy zostali wybici przy pierwszej lepszej okazji. I tak zginęło wielu, na których Tantone próbowało coraz to nowsze metody zabijania. I Właśnie dla tego z rebeliantów została tylko garstka osób nie potrafiąca samemu się mu sprzeciwić i mogła jedynie wypłynąć w morze szukając nowego domu, gdyż w takim klimacie trudno było żyć.
Mimo, że dwa lata później o rebeliantach nie było już głośno, to władcy Tantone nadal podejrzewali, że oni gdzieś jeszcze muszą być. I tak było, jednak nikt nie był w stanie określić gdzie są.
Pewnego dnia zobaczyli, że do brzegu, pełnego śniegu i lodu przybył statek. Z początku bali się, że to z Tantone, ale jednak byli to tylko kupcy, którzy zamierzali nazbierać tu towar na sprzedaż. Rebelianci postanowili z nimi handlować przedmiotami, co okazało się dla wszystkich korzystne.
Grupa rebeliantów do dziś przeżyła, częściowo czekając na ruch władców Tantone, jednak minęło już kilkanaście lat od kiedy nic się nie działo.

  •  
  • Pozostało 1000 znaków